تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاري دوره آموزشي پيشگيري از تخلفات اداري - ارتشاء و اختلاس با سخنراني و تدريس جناب آقاي دكتر رفيعي، رئيس محترم اداره كل آموزش

آموزش بهتر به کارکنان منجر به ارائه خدمات مطلوبتر به مشتریان خواهد شد. این مطلب را دکتر ناصر رفیعی ، رئیس اداره کل آموزش بانک در جمع همکاران و فراگیران استان گلستان که در دوره آموزشی پیشگیری از تخلفات اداری، ارتشاء و اختلاس حضور داشتند عنوان نمود.

وی در ادامه سخنان خود در این همایش آموزشی ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان گلستان و در جمع همکاران و نیز تبریک ایام ا ... دهه مبارک فجر و میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته گرامیداشت مقام مادر، از عملکرد ، تلاشها و زحمات مدیر شعب استان ، معاونین مدیریت و همکاران دایره منابع انسانی در حوزه آموزش تشکر و قدردانی نمود.

دکتر رفیعی در ادامه گفت؛ بانک در بخش آموزش همکاران وظایف خطیر و مهمی را از جمله افزایش دانش شغلی و بانکی همراه با آموزش مهارتهای لازم و کافی به آنان داشته است و این وظایف در راستای تحقق و رسیدن به اهداف مهمی  می باشد که در این زمینه تعیین شده که در نهایت منجر به ارائه خدمات بهتر و مفیدتر به مشتریان توسط کارکنان می شود

رئیس اداره کل آموزش به برگزاری آزمون المپیاد علمی در شبکه بانکی اشاره و اعلام کرد؛ از تعداد 2607 نفر شرکت کننده در این آزمون  207 نفر آن از همکاران ما در بانک مسکن بودند که با اختلاف بسیار کمی توانستند رتبه دوم را در کشور کسب نمایند. وی در ادامه اضافه کرد، وجود این همکاران دانشی و ارزشی در بانک مسکن جزء افتخارات ارزشمند و گرانقدر ماست.

ناصر رفیعی تصریح کرد؛ در استان گلستان طی سال 97 هیچ گونه تخلفی صورت نپذیرفته است و این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و نشانه وجود سلامت کاری و شغلی در بین همکاران این استان و نیز مدیریت صحیح و کنترلها و نظارت کافی در بخشهای مختلف توسط دوایر و واحدهای مربوطه می باشد.

وی به موضوع تخلفات اداری که موضوع این دوره آموزشی بود پرداخت و گفت؛ در صورت عمل نمودن به فعل یا انجام عملی خارج از ضوابط و مقررات سازمانی دچار تخلف اداری شده ایم و اگر تخلف اداری چندین بار بصورت پیاپی تکرار شود و شبکه یا طیفی را در این خصوص مشمول شود، فساد اداری اتفاق افتاده است. وی در ادامه عواملی را که سبب پیدایش یک تخلف می شود را بیان و برای همکاران برشمرد.

رئیس اداره کل آموش بانک از عوامل و ریشه های اعتقادی و فرهنگی انسانها و مسائل مالی ، اقتصادی ، سیاسی و اداری به عنوان آیتم هایی که در ایجاد و پیدایش تخلفات از جمله تخلفات اداری نقش مهم و موثری دارند نام برد.

دکتر رفیعی در بخشهای دیگری از این دوره آموزشی موارد و نکات حائز اهمیت در حوزه تخلفات اداری ، ارتشاء و اختلاس را برای فراگیران این دوره بیان نمود و تشریح کرد.

در بخش دیگری از این همایش آموزشی ، مجید اسدی فر مدیر شعب استان گلستان نیز ضمن تشکر و قدردانی از حضور رئیس اداره کل آموزش در این استان و تدریس دوره آموزشی مذکور و همچنین برگزارکنندگان این دوره و حضور همکاران،

 دهه مبارک فجر و میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) را تبریک گفت و در ادامه گزارشی در خصوص وضعیت و عملکرد مدیریت گلستان در حوزه آموزش ارائه نمود.

وی اظهار داشت؛ استان گلستان با 264 نفر نیروی انسانی و 26 شعبه و نیز با همت و تلاش همکاران دایره منابع انسانی توانست 100 درصد اهداف تعیین شده خود را در حوزه آموزش محقق نماید که جای تشکر و قدردانی دارد.

اسدی فر افزود؛ هدف تعیین شده برای همکاران استان در آزمون سنجش اطلاعات شغلی کارکنان ، کسب رتبه اول کشور می باشد و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و هماهنگی های صورت گرفته توسط دایره منابع انسانی ، پس از ابلاغ منابع این آزمون از مرکز، انتظار داریم که همکاران شرکت کننده حداقل نمره 90 را در این آزمون کسب نمایند.

مدیر شعب گلستان با بیان این مطلب، گفت؛ میزان امتیاز شاخص های دوره های آموزشی و آزمون سنجش اطلاعات شغلی در فرآیند ارزیابی عملکرد مدیریتهای شعب بسیار پایین است و امیدواریم این موضوع ضمن بررسی ، در تصمیمات مدیران ارشد بانک مورد بازبینی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد؛ انتظار میرود که تمامی همکاران با دقت نظر و رعایت دقیق دستورالعملها و بخشنامه های بانک به کار خود ادامه دهند و خوشبختانه استان گلستان به لحاظ تخلفات اداری دارای درصد بسیار پایینی است.

گفتنی است، در ادامه این دوره آموزشی فراگیران و همکاران حاضر، سوالات و ابهامات خود را پیرامون مباحث و بخشهای مختلف موضوع همایش مطرح نمودندکه در ادامه دکتر رفیعی پاسخ گوی سوالات آنان بود.

همچنین در پایان این دوره آموزشی از فراگیران که روسای دوایر مدیریت و روسای شعب استان بودند آزمون به عمل آمد.       

آخرین بروزرسانی 1399/1/16