تقدیر از بانک مسکن در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان گلستان ‏

تقدیر از بانک مسکن در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان گلستان ‏

در آیین بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان گلستان با حضور استاندار، مدیران ‏کل آموزش‌وپرورش و نوسازی مدارس گلستان، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان و جمعی ‏از خیرین نیکوکار در سالن جلسات شهید رجایی استانداری گلستان از بانک مسکن تجلیل شد.‏

در این جشنواره که همزمان بصورت ویدئوکنفرانس و با هدف تکریم از 1000 خیر مدرسه‌ساز سراسر کشور برگزار شد، دکتر حق‌شناس استاندار گلستان طی سخنانی با تأکید بر اهمیت جایگاه خیرین در مدرسه‌سازی اظهار کرد: مسیر توسعه کشور و استان از مدارس می‌گذرد و باید همه در راه ساخت و تجهیز مدارس همکاری لازم را داشته باشند.

دکتر حق‌شناس یادآور شد: بهبود کیفیت مدارس و ارتقاء امکانات آموزشی، مشکلات موجود در خانه‌ها را کاهش می‌دهد. وی گفت: از 12 هزار کلاس درس استان، 1800 کلاس درس، طی دولت تدبیر و امید ساخته شده و تا انتهای دولت، این رقم به 2 هزار کلاس خواهد رسید.

وی ادامه داد: استانداردسازی امکانات آموزشی، کودکان را به‌ عنوان آینده سازان استان و کشور تقویت می‌نماید و موجب زمینه‌سازی رشد و پیشرفت می‌شود. حق‌شناس افزود: تا هفته دولت در سال آینده نزدیک به 200 کلاس درس دیگر نیز آماده بهره‌برداری خواهد بود و در تلاش هستیم بتوانیم با سرعت بیشتری خدمات آموزشی را در مناطق محروم و روستایی استان گسترش دهیم.

در ادامه این جشنواره، یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی مدارس گلستان نیز گفت: به پاس زحمات و حمایت‌های خیران، قدم‌های خوبی در حوزه نوسازی و تجهیز مدارس برداشته شده است.

وی افزود: امسال 45 پروژه با 260 کلاس درس در استان ساخته و تحویل آموزش‌وپرورش شد که 75 درصد آنها با مشارکت خیرین احداث و به مرحله بهره‌برداری رسید.

گفتنی است، در پایان این مراسم، از بانک مسکن استان به دلیل مشارکت در ساخت مدرسه شهدای بانک مسکن در روستای محروم یکه قوز سفلی در شهرستان کلاله و نیز 31 خیّر مدرسه‌ساز که از سال گذشته تاکنون اقدام به ساخت مدرسه در گلستان کرده بودند، با اهدا لوح و تندیس جشنواره تجلیل و قدردانی شد.

آخرین بروزرسانی 1399/12/10